Aafrika "iminature"

See on Mari ajaveeb. Viibin kolm kuud Aafrikas riigis nimega Kamerun. Sattusin siia vabatahtlikuna läbi Globaalse Hariduse Võrgustiku (GLEN), vaata täpsemalt www.glen-europe.com, ning tegelen laste keskkonnaharidusega, kliimamuutuste õpetamisega koolides programmi GLOBE abil, www.globe.gov. Kirjutan siia oma muljeid ja m6tteid. Lugege aga ning j2tke kommentaaride alla teateid!

Name:
Location: Estonia

Friday, August 18, 2006

J2lle t66tab, minister, gaas.

Uhh, ait2h suurep2rasele Annile, et olid mu blogi endale salvestanud. Nyyd siis panin j2lle k6ik Aafrikaga seotu ylese, varasema kyll kahjuks mitte, aga kesse ikka viitsib vanu asju lugeda :P.
Kodu ja gaas.
No igatahes on vahepeal palju asju juhtunud. Kolisime omaenda korterisse mingis t66tajate hostellis nimega CRADAT, kus meil on elutuba, vannituba, magamistuba, tushiruum ja r6du m6nusa vaatega tudengilinnakule ja kaugel paistvatele kyngastele. Korteris on ka k66k, aga kuni eilseni ei olnud 6nnestunud veel pliidi jaoks gaasi leida. Probleem oli gaasipalloonide v2hesuses selles majas. M6tlesime juba, et yyrime v6i ostame yhe, aga kui kuulsime selle hinda, siis otsustasime, et teeme poahase n2o ette ning l2hme majahoidjaga 6iendama ning kysime, et mille eest me siin 6ieti yyri maksame. Majahoidjat n2hes oli tal aga meile kohe gaasiballoon anda, nii et k6ik laabus v2ga h2sti. Haarasqime oma ballooni n2ppu ning vahetasime selle t2naval 6000 frangi eest t2is ballooni vastu v2lja. Nyyd olid veel puudu pott ja taldrikud, mida samuti t2navale otsima l2ksime. K6iki asju saab siin muide t2navalt. M6tled, et loeks h2dasti taldrikut vaja ning l2hed v2lja ja juba k6nnibki m66da poiss, kellel taldrikuhunnik pea peal. T2nava22Red on t2is V2ikseid putkasid, kus myyakse telefonikrediiti, paljunduspasinad seisavad tee22rses tolnus, r22kimata k6ikidest muudest majapidamisasjadest v6i toidust. Oma toiduretkedel oleme igatahes juba mitu s6pra leidnud ning n2iteks potimyyjaga saime p2ris headeks semudeks. Andis meile natike alet, sest kauplemisega me juba kohalikele alla ei j22 ning ei lase ennast k6rvust t6mmata. Potimyyja nimi oli Erik ning ta on ylikoolis loodusgeograafia doktorant. Lubasime temaga veelgi vestlema j22da, kui m66da k6nnime.
Minister.
Eile hommikul kobisime nagu juba kolmap2eval kombeks sai GLOBE-kontorisse, et oma bossi Mme Margaretiga oma t66plaan yle vaadata, kui ta j2rsku oma kontorist v2lja kargas ning teatas, et nyyd l2hme kohtuma Kameruni haridusministriga! P2rast seda saatis mulle pika pilgu, mis t2hendas, et mu riietus ei ole yldsemitte kohane selleks yrituseks, aga l2ksime siiski. Muide, riietuse suhtes ollakse siin meeletult konservatiivsed, mul ei ole igatahes kaasas mitte yhtegi sobilikku r6ivastust, millega kasv6i igap2ev t66l k2ija. K6ik on liiga r2pakad nende jaoks. Aga ma tunnen end igatahes mugavalt :P. Ise on syydi, kui peavad meid h2benema, sest uurisime mitmel korral, et kas peaks midagi erilist kaasa v6tme ning kleidid ning kontsakingad ei ole minu jaoks kyll tavalised reisir6ivad. Elame n2eme.
No igatahes pidime ministriga kohtuma, sest k6ik asjad, eriti rahvusvahelised, peavad siinamail olema ministritega koosk6lastatud. Et nad teaksid, et mingid veidrikud Euroopast on tulnud ja v6ibolla tahavad nende haridussysteemi uppi lykata. No igatahes oli kohumine p2ris imelik. Meil ei lastud eriti miskit r22kida v6i seletada, et mida siin teeme, ainult Simone suutis pl2kutada, et ta oskab hispaania keelt, ega me kumbki tegelikult ei m6ista prantsuse keelt. Selle aja peale olid minister ja Margaret igatahes j6udnud meie juuresolekul meid p2ris pikalt taga r22kida kasutades kohalikku dialekti (vist kartyes, et me siiski midagi prantsuse keelest taipame). V6ibolla ei oska minister ise v2ga inglise keelt v6i me n2gime lihtsalt nii r2pakad v2lja, et ta ei tahtnud vaebvaks v6tta meiega suhelda :)
Aga nyyd pean j2lle lippama. Kohtume t2na MTY Living Earth Camerooni inimestega. Nende ylesanne on v2lja t66taga keskkonnahariduslikke 6ppematerjale Kamerunis.
Pilte ei j6udnudki t2na v2ga yles panna. Yritan seda siiski varsti teha.

1 Comments:

Anonymous Anonymous said...

stiilsest riietusest tuli kohe meelde üks dokumentaal musta aafrika riietuskultuurist (äkki oligi kamerunist? riiki ei mäleta). seal peamine oli, et kui vähegi raha teenisid oli esimene asi endale ikka stiilsed rõivad, st ülikond hankida. ja kui olid vähegi varakam oli lausa kohustuslik euroopa metropolides ostlemas käia, et sõbrad sind aksepteeriks. täielikud moepeded olid!

eikä siinä vielä kaikki; kord nädalas peeti võistlused, kes on stiilseim. ja kihlvedusid tehti agaralt, vot.

seega, murks, lase kohalikul rätsepal endale kohalik, stiilne aga samas mugav riietus õmmelda...

3:32 AM  

Post a Comment

<< Home